Detoxikace

Bramborová šťáva

Obsahuje kyselinu listovou, vitaminy C a skupiny B, draslík, fosfor, hořčík, vápník, měď, zinek a železo. Šťáva má silný alkalický (zásaditý) účinek a je tedy vhodná při překyselení organismu. Ovlivňuje žaludek.

—————

Bylinková detoxikace

Brzy na jaře jsou výborným prostředkem mladé výhonky bylin. Obsahují velké množství minerálů, vitamínů, enzymů. Konzumovat se dají buď ve formě čerstvých bylinných čajů (kopřivové výhonky, pampeliškové lístky, řeřicha, břízové pupeny, květy podběle, jitrocelové lístky apod.) nebo se přidávájí do salátů, polévek či pomazánek.

—————

Chlorella

Chlorella je sladkovodní řasa, obsahující vitaminy, minerály a stopové prvky. Podporuje růst střevní mikroflóry např. po užívání antibiotik Chlorofyl dezinfikuje střevo a chrání buňky před působením volných radikálů. Detoxikuje organismus, zlepšuje imunitu a upravuje metabolismus cukrů. Snižuje cholesterol a snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

—————

Kombucha

Kombucha je organická houba známá už 2000 let. Používala se ve formě nápoje pro pročištění organismu, pozitivně působí na funkci ledvin a žlučníku.

Jedná se o symbiózní kultury kvasinek a baktérii Schizosaccharomyces pombe (kvasinka) a Acetobacter xylinum (bakterie). Houbu jako takovou tvoří celulóza.

Nápoj z kombuchy se dá vytvořit z násady, nebo koupit v prodejnách se zdravou výživou.

—————

Mrkvová šťáva

Je základem pro mix s jinou zeleninou či ovocem. Obsahuje betakaroten, kyselinu listovou, vitamin C a E, vitaminy skupiny B, dávku draslíku, fosfor, hořčík, chlor, síru, sodík, vápník, měď, zinek, železo. Pomáhá při léčbě a prevenci nemocí očí, chrání nervový systém a celkově čistí organismus.

—————

Šťáva z bílého zelí

Dodává organismu kyselinu listovou, vitamín C, E, vitamíny skupiny B, draslík, fosfor, hořčík, chlor, sodík, vápník, měď, zinek, železo. Doporučuje se pít při žaludečních a dvanácterníkovýc vředech, při zácpě, problémech s játry.

—————

Třídenní detoxikační dieta

První den:

  • během dopoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody (množství rozdělíme na několik sklenic) a k tomu sníme 2 jalbka
  • během odpoledne vypijeme 1,5 l čistné neperlivé vody, sníme 2 jablka a 2 mrkve

Druhý den:

  • dopoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody, sníme 2 banány a 2 jablka
  • odpoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody, sníme 2 jablka, 2 mrkve a krajíček tmavého chleba

Třetí den:

  • dopoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody. Uvaříme si jednoduchou zeleninovou polévku minimálně z pěti druhů zeleniny (brambor, mrkev, hrášek, cibule, celer, petržel, sůl, pepř a nasekané bylinky). Sníme 1 polévkový talíř
  • odpoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody, sníme 2 jablka a 1 talíř polévky. Dalších 2-5 dnů postupně zařazujeme do jídelníčku dušené kuřecí maso s rýží, dušenou zeleninu s rýží nebo těstovinami, špenát apod.

—————

Týdenní odlehčovací kůra

1.den

  • zeleninové saláty ze syrové zeleniny a to v pěti dávkách v libovolném množství

2.den

  • ovoce, opět v pěti dávkách, volíme spíše méně sladké, ne tedy hroznové víno nebo banán, ale například ananas, meloun, mango

3. a 4. den

  • začneme do jídelníčku pomalu zařazovat další potraviny. Brambory, celozrnné pečivo, těstoviny nebo rýži, třetí den v kombinaci se zeleninou a čtvrtý den v kombinaci s ovocem.

5. a 6. den

  • přidáme nízkotučné jogurty a sýr

7.den

  • jídelníček doplníme dušeným kuřecím masem nebo rybou. Nezapomínáme na dostatek tekutin - vody, čerstvé džusy, zeleninové šťávy nebo slabé bylinkové čaje. Vhodné je začít v sobotu, abyste první dva nejnáročnější dny byli v pohodě a mohli případně i odpočívat. 

 

—————