Masáže

Jste v jednom kole, plni únavy a frustrace, topíte se v depresi a máte bolesti svalů či hlavy - pak všeho nechte, zvedněte telefon a využijte možnosti zastavit se v dlouhém pracovním dni, odpočiňte si a nechte hýčkat své tělo a dopřejte si relaxační masáž. Najdete zde příjemné rodinné prostředí, konejšivé světlo svíček, vůni z aroma lampičky, relaxační hudbu a na přání i šálek dobrého čaje.


 

Volné termíny na masáže naleznete na úvodní stránce vpravo, v rubrice novinky.

 

 


 

Co je vlastně masáž?

Masáž je léčebná metoda spočívající v hnětení, tření a jiných technikách využívajících dotyk ruky nebo speciální přístroje. Působí na svalstvo. Je to jedna z nejstarších terapií na světě, starší než akupunktura.

Dnes je masáž stále používanější metoda. Pomáhá nejen zlepšovat zdraví, ale i fyzickou kondici. V mnoha případech je to léčba velmi příjemná. Posiluje imunitu organismu a tím snižuje náchylnost k různým onemocněním. Bývá také základem, na který mohou navázat další metody přírodní léčby, např. aromaterapie, fyzioterapie,...atd. Je důležitou součástí čínské medicíny.

Léčebné působení masáže spočívá ve stimulaci nervové soustavy, roztahování a uvolňování vazivové tkáně a svalů, aby byly pružné a elastické. V důsledku svalového napětí může docházet ke stažení žil, což vede ke zpomalení průtoku krve.

Masáž uvolňuje svaly a tak povzbuzuje oběh krve a lymfy, zlepšuje cirkulaci kyslíku a produktů látkové výměny v lidském těle. Pravidelná masáž pomáhá uchovat zdraví, krásu a energetickou rovnováhu.